Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Prošívání s pravítky

Prošívání s pravítkyProšívání pod strojem s pravítky, aneb jak na to...

Moje veškeré prošívání se odehrává na longarmu. Často ale slyším, že logarm má jen hrstka quilterek. Pod strojem na stole prošívá většina a videa z prošívání na longarmu berou jen jako zajímavost. 

Proto jsem si řekla, že tentokrát nová pravítka otestuju pod strojem na stole. Zároveň mě kamarádka poprosila, zda bych jí neukázala, jak ty pravítka použít, že si s nimi neví rady. Tak vzniklo video, kde jsem se snažila popsat, jak co dělám a jak ta pravítka používám já. 

Pravítka jsou nová, od Nej - šící -stroje. Vybrala jsem si tvary, které určitě použiji i na longarmu. 

 

Spirála je skvělá do pruhů. Bordury, sashing, pruhy v blocích... tam všude najde uplatnění. Ve videu je vidět, že pouhým pootočením lze dělat  dvě velikosti, nebo různé směry spirál. 

597a4cec-8ec6-4dc7-8b93-d5a2b0daf159.jpg

 

Smyčky v řadě, jsou pro mě jako dar. Doslova. Nikdy jsem se je od ruky nenaučila pořádně. Nedokážu je udělat tak krásně stejnoměrné. S tímhle pravítkem to jde samo. Opět se hodí do pruhů. Bordury, sashing, nebo části bloků s tímto pravítkem uděláte opravdu snadno. 

e105b260-f3e3-4065-ae72-614a6e1c0c01.jpg

 

Zvonek je vzor, se kterým vytvoříte krásnou výplň bloku. Ať už tak, jako já ve videu, nebo si pohrajete s rozložením jednotlivých dílů. Dal by se pokládat i za sebou podélně do bordury, nebo sashingu apod. 

741d7a38-55ef-4d66-a372-45b4ad1e169f.jpg

Diamant je také vhodný do plochy, nebo by se dal zase pokládat podélně za sebou do pruhů do bordury a sashingu apod. 

de0d6781-dee1-43df-92d7-c69656624769.jpg

Video s radami, jak na to, jak pravítka použít, na co si dát pozor a s vychytávkou k prošívání s pravítky, včetně zdravice od mého malého pejska:

(Doporučuji video rozkliknout v YouTube. Je ve větším rozlišení a jsou lépe vidět detaily)

                                                                               

 

Pokud byste chtěly  vidět, jak vypadá hotový projekt, prošitý s pravítky, podívejte se na post Jany Malaníkové na Facebooku. Prošila s těmito a dalšími pravítky od Nej-šicí-stroje celý quilt a vypadá to fantasticky. Post najdete ZDE

Děkuji za návštěvu webu a za shlédnutí videa. Pokud byste se chtěly osobně potkat s Jamalou - Janou Malaníkovou a se mnou, budeme od 19.4. do 21.4.2024 na výstavě BPM v Brně na stánku Anky Zimové (PatchworkParty Šijacie stroje). Opatrujte se, ať se vám daří každý steh  těším se na vás v Brně, Monika