Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Quilting

Quilting

Zakázky pro rok 2023 a 2024 nebudou otevřeny. 

 

 

Vybavení: prošívací stroj Bernina Q24 na rámu Bernina Q24.jpg

Quiltovací rám umožňuje prošití deky až do šíře 3,0 metry 

Cena bude stanovena smluvně po dohodě. Cenu určuje styl, složitost,  hustota  a velikost vzoru.  Případně přidaný použitý materiál.

Doba zhotovení prošití je vždy individuální.  Nemohu garantovat dokončení do určitého data.

Vrchní top si ušijete sama a zašlete ho na moji adresu spolu s materiálem pro zadní díl deky. Adresu najdete na stránce s kontakty.

Doporučuji veškeré materiály na šití topu předem namočit, abyste se vyhnuly pouštění barev mezi bloky, případně na spodní stranu quiltu u hotové práce. Na značení používám i aquafix, který je nutno postříkat vodou aby zmizel. Za puštění barev z látek použitých na šití topu nenesu žádnou zodpovědnost. 

Je bezpodmínečně nutné, aby výplňový materiál (rouno) i látka na záda přesahovaly velikost topu. Pro kvalitní prošití je ideální  přesah zadní strany a výplně 8 - 10 cm na  všech čtyřech stranách deky. V případě malého rozměru rouna, nebo látky na zadní stranu quiltu zakázku nepřijmu. Rouno  vám mohu  po dohodě dodat já.  Látky na zadní stranu quiltů nemám skladem. 

Na prošití budou použity nitě značky AMANN Mettler  ISACORD, případně SILK-FINISH COTTON. Nitě nejsou zahrnuty v ceně prošití a tvoří samostatnou položku v ceně díla.  Množství nití určuje složitost a hustota  quiltovacích  vzorů.

Při přípravných pracích může být použita rozpustná nit na sestehování vrstev quiltu před prošíváním. Případně může být na značení vzorů na topové straně použita quilterská křída (bílá, modrá, růžová barva). Z toho  důvodu je nutné quilty po dohotovení vyprat. Pokud si výslovně nepřejete tyto pomůcky použít na váš quilt, je nutné mi tuto skutečnost sdělit předem! 

Cena: 

- prošití  celoplošné, pantografovým vzorem 450,- za m2 (při nutnosti koupi vzoru, je toto položka navíc a zákaznice hradí polovinu ceny vzoru)

- prošití individuální, podle vzoru, do bloků, apod. 650,- za m2

- prošití wholecloth (prošití jednobarevné látky hustým vzorem s nutností předkreslit celé prošití na látku) 1350,-   za m2 (cena za wholecloth se    odvíjí od složitosti a hustoty vzorů a může být navýšena)

Výše uvedené ceny jsou orientační a budou upřesněny podle složitosti vzoru a jsou BEZ  přidaného materiálu (nitě, případně výplňové rouno a materiál na zadní stranu quiltu) a bez ceny navinutí materiálu na quiltovací  rám. Cena přípravných prací činí 350,- korun českých a je v této částce zahrnuto žehlení topu a látky na zadní stranu quiltu před navinutím na  rám, případné  spojování vatelínu na nutnou šíři podle topu, úprava látky na zadní stranu quiltu, obšití celého topu rovným stehem pokud je to potřeba, administrativní úkony spojené s odesláním hotové práce, apod. 

 

 

Pro zahraniční zákaznice je možnost platby v EUR. Zasílání do zahraničí vždy řeším individuálně podle požadavků.

 

Z principu způsobu práce na quiltovacím rámu je velmi obtížné na rámu prošít již předšité, nebo částečně prošité deky. Částečně prošité deky budou zatíženy vyšším poplatkem za přípravné práce. Prosím odstraňte před zasláním práce do mé dílny, pokud možno všechny, splinty, špendlíky či jiné způsoby, kterými mohou  být  vrstvy deky spojeny k sobě. Pro zpracování na rámu je potřeba mít top, výplň a záda deky vždy jednotlivě, samostatně. 

Děkuji, Monika

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů