Drobečková navigace

Úvod > Quilting

Quilting

Zakázky pro rok 2020:  Příjem zakázek je uzavřen

Ze zdravotních  důvodů, nejsem schopná přijmout všechny žádosti o prošití. Nejsem ani schopná garantovat prošití do určité doby. Omlouvám se  všem švadlenkám, ale i přes zdravotní problémy se snažím udělat alespoň kompromis. Omlouvám se předem  všem, které budu  muset případně odmítnout, ale opravdu zdravotně nejsem schopná zvládnout vše jako  dřív. Pro rok 2020 přijmu maximálně 10 quiltů na prošití. A pouze v případě, že zákaznice nebude trvat na přesném datu dokončení. Veškeré přijaté quilty v roce 2020 budou dokončeny do konce roku 2020 (za předpokladu, že top přijde do konce října 2020).

POZOR! Po zkušenostech z roku 2019, si velmi rozmyslete rezervace na prošití, pokud ještě nemáte ušito. Zvažte, zda zvládnete top došít tak, abych stihla garantované prošití do konce roku.  Pokud si nejste jisté dokončením topu, dohodneme termín individuálně případným přechodem zakázky do dalšího roku apod. Děkuji za pochopení, přízeň a návštěvy těchto stránek, Monika

 

 

 

Vybavení: prošívací stroj Handi Quilter Avanté s ramenem 18 palců.

Quiltovací rám umožňuje prošití deky až do šíře 3,1 metru.

Cena bude stanovena smluvně po dohodě. Cenu určuje styl, složitost,  hustota  a velikost vzoru.  Případně přidaný použitý materiál.

Doba zhotovení prošití je vždy individuální. 

Vrchní top si ušijete sama a zašlete ho na moji adresu spolu s materiálem pro zadní díl deky. Adresu najdete na stránce s kontakty.

Doporučuji veškeré materiály na šití topu předem namočit, abyste se vyhnuly pouštění barev mezi bloky, případně na spodní stranu quiltu u hotové práce. 

Je bezpodmínečně nutné, aby výplňový materiál (rouno) i látka na záda přesahovaly velikost topu. Pro kvalitní prošití je ideální  přesah zadní strany a výplně 5 - 10 cm na  všech čtyřech stranách deky.  Materiál pro zadní  díl i rouno  vám mohu  dodat já.  To je vždy otázkou dohody.

Na prošití budou použity nitě značky AMANN Mettler  ISACORD, případně SILK-FINISH COTTON. Nitě nejsou zahrnuty v ceně prošití a tvoří samostatnou položku v ceně díla.  Množství nití určuje složitost a hustota  quiltovacích  vzorů.

Při přípravných pracích může být použita rozpustná nit na sestehování vrstev quiltu před prošíváním. Případně může být na značení vzorů na topové straně použita quilterská křída (bílá, modrá, růžová barva). Z toho  důvodu je nutné quilty po dohotovení vyprat. Pokud si výslovně nepřejete tyto pomůcky použít na váš quilt, je nutné mi tuto skutečnost sdělit předem! 

Cena prošití  činí   455,-  korun českých za 1 metr čtvereční,  což je  orientační cena, která bude upřesněna podle složitosti vzoru a je BEZ  přidaného materiálu (nitě, případně výplňové rouno a materiál na zadní stranu quiltu) a bez ceny navinutí materiálu na quiltovací  rám. Cena přípravných prací činí 200,- korun českých a je v této částce zahrnuto i žehlení topu a látky na zadní stranu quiltu před navinutím na  rám a případné  sešití vatelínu na nutnou šíři podle topu, nebo úprava látky na zadní stranu quiltu.

Při stylu prošití MODERN, nebo WHOLECLOTH (jednobarevná látka, případně pruhy jednobarevných látek, které zdobí pouze prošití v moderním, nebo klasickém stylu) se cena odvíjí od složitosti a hustoty prošití. Orientační cena za 1 metr čtvereční tohoto stylu činí cca 650,- korun českých.  

strojOrientační cena za prošití patchworkové deky velikosti 1,5 x 2,0 metru se započítanou cenou nití, přípravou na quiltování a poštovným (Balík do ruky při platbě předem) činí cca 1839,- korun českých. Tato cena je pouze orientační a může se lišit v případě dalších požadavků, či v případě dodávky dalších materiálů, např. výplňového rouna. 

Pro zahraniční zákaznice je možnost platby v EUR. Zasílání do zahraničí vždy řeším individuálně podle požadavků.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte přes kontaktní formulář zde dole na stránce. Napište mi velikost Vaší deky a případné požadavky na přidaný materiál. Ráda odpovím na  vaše dotazy. Prosím, vždy uvádějte číslo na váš mobil v platném formátu.  

Z principu způsobu práce na quiltovacím rámu je velmi obtížné na rámu prošít již předšité, nebo částečně prošité deky. Prosím odstraňte před zasláním práce do mé dílny, pokud možno všechny švy, stehování, splinty, špendlíky či jiné způsoby, kterými mohou  být  vrstvy deky spojeny k sobě. Pro zpracování na rámu je potřeba mít top, výplň a záda deky vždy jednotlivě, samostatně. 

Děkuji, Monika

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů