Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Quilting

Quilting

Zakázky pro rok 2021:  Příjem zakázek dočasně úplně pozastaven. Děkuji za pochopení. 

 

POZOR! Rezervace na prošití (např v příštím roce apod.), bez odeslání topu na prošití nemohu brát. 

 

 

Vybavení: prošívací stroj Handi Quilter Avanté s ramenem 18 palců.

Quiltovací rám umožňuje prošití deky až do šíře 3,1 metru.

Cena bude stanovena smluvně po dohodě. Cenu určuje styl, složitost,  hustota  a velikost vzoru.  Případně přidaný použitý materiál.

Doba zhotovení prošití je vždy individuální.  Nemohu garantovat dokončení do určitého data.

Vrchní top si ušijete sama a zašlete ho na moji adresu spolu s materiálem pro zadní díl deky. Adresu najdete na stránce s kontakty.

Doporučuji veškeré materiály na šití topu předem namočit, abyste se vyhnuly pouštění barev mezi bloky, případně na spodní stranu quiltu u hotové práce. 

Je bezpodmínečně nutné, aby výplňový materiál (rouno) i látka na záda přesahovaly velikost topu. Pro kvalitní prošití je ideální  přesah zadní strany a výplně 5 - 10 cm na  všech čtyřech stranách deky.  Materiál pro zadní  díl i rouno  vám mohu  dodat já.  To je vždy otázkou dohody.

Na prošití budou použity nitě značky AMANN Mettler  ISACORD, případně SILK-FINISH COTTON. Nitě nejsou zahrnuty v ceně prošití a tvoří samostatnou položku v ceně díla.  Množství nití určuje složitost a hustota  quiltovacích  vzorů.

Při přípravných pracích může být použita rozpustná nit na sestehování vrstev quiltu před prošíváním. Případně může být na značení vzorů na topové straně použita quilterská křída (bílá, modrá, růžová barva). Z toho  důvodu je nutné quilty po dohotovení vyprat. Pokud si výslovně nepřejete tyto pomůcky použít na váš quilt, je nutné mi tuto skutečnost sdělit předem! 

Cena prošití  činí   455,-  korun českých za 1 metr čtvereční,  což je  orientační cena, která bude upřesněna podle složitosti vzoru a je BEZ  přidaného materiálu (nitě, případně výplňové rouno a materiál na zadní stranu quiltu) a bez ceny navinutí materiálu na quiltovací  rám. Cena přípravných prací činí 200,- korun českých a je v této částce zahrnuto i žehlení topu a látky na zadní stranu quiltu před navinutím na  rám a případné  sešití vatelínu na nutnou šíři podle topu, nebo úprava látky na zadní stranu quiltu.

Při stylu prošití MODERN, nebo WHOLECLOTH (jednobarevná látka, případně pruhy jednobarevných látek, které zdobí pouze prošití v moderním, nebo klasickém stylu) se cena odvíjí od složitosti a hustoty prošití. Orientační cena za 1 metr čtvereční tohoto stylu činí cca 650,- korun českých.  

strojPro zahraniční zákaznice je možnost platby v EUR. Zasílání do zahraničí vždy řeším individuálně podle požadavků.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte přes kontaktní formulář zde dole na stránce. Napište mi velikost Vaší deky a případné požadavky na přidaný materiál. Ráda odpovím na  vaše dotazy. Prosím, vždy uvádějte číslo na váš mobil v platném formátu.  

Z principu způsobu práce na quiltovacím rámu je velmi obtížné na rámu prošít již předšité, nebo částečně prošité deky. Prosím odstraňte před zasláním práce do mé dílny, pokud možno všechny švy, stehování, splinty, špendlíky či jiné způsoby, kterými mohou  být  vrstvy deky spojeny k sobě. Pro zpracování na rámu je potřeba mít top, výplň a záda deky vždy jednotlivě, samostatně. 

Děkuji, Monika

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů