Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Majolika aneb jeden dluh a dobrý konec

Majolika aneb jeden dluh a dobrý konecMajolika aneb jeden dluh a dobrý konec...

Před několika lety jsem v dobré víře pomoci, vymyslela quilt Majolika. Návod měl vyjít v jednom časopise o šití, který asi už nikdy nevyjde. Ale to není podstatné... 

Majolika byl "minutový nápad". Prostě jsem sedla k programu EQ8 a v několika minutách jsem měla základní vzhled a linie quiltu hotové. Základ byl hotový a stačilo jen dodělat popisy postupů a kompletace. To už zabralo víc  času, to přiznávám. Ale původní idea a to jak quilt vypadá, to bylo dílo okamžitého nápadu. 

                             Náhled quilt na web.jpg          Majolika modrá_náhled quilt.jpg

Dvě barevné verze návodu v základních textech ležely v redakci zmiňovaného časopisu déle než rok. Pak jsem se rozhodla, že návod raději vypracuji sama, protože jinak by nikdy asi nebyl zveřejněn. 

Rozhodla jsem se pro světlou verzi quiltu a trvalo další rok, než jsem dodělala  všechny texty a popisy postupů a hlavně, než jsem sama top quiltu ušila. To mi trvalo asi nejdéle. 

 

hotový top.jpg

Protože je to odlišný způsob šití, než na jaký jste zvyklé z mých návodů, poprosila jsem jednu velmi šikovnou a ochotnou švadlenku o testovací ušití. Anička Psotová je skvělá a návod pro vás otestovala. Za to jí patří můj veliký dík.  

385525589_2113016112371888_1271013763763683657_n.jpg

Další dík patří mým kamarádkám, které prošly texty kvůli srozumitelnosti. Zda nejsou popsané postupy napsané složitě, nebo šroubeným jazykem. 

Návod byl hotový, připravený ke zveřejnění a já ještě řešila, jak ho dát k dispozici. Jako placený návod? A za jakou částku? V jaké formě? Tištěný, nebo zase v PDF formátu? A došlo mi, že je to vlastně dluh vůči vám, že ten návod nevyšel. I když to není dluh můj. Tak jsem se rozhodla pro free zveřejnění. Tím je dluh vůči vám vyrovnán a já si můžu zase odškrtnout jeden malý rest. 

Jako první dostali návod k dispozici před Vánoci účastníci společného šití quiltu Kotori malý ptáček. Teď je Majolika jako free k dispozici všem. 

Návod na Majoliku najdete ve Free návodech. Stačí jen si stáhnout PDF soubor a šít.

Děkuji za respektování autorských práv a ať se vám daří každý steh. Monika