Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Stonefields quilt

Stonefields quiltDo galerie jsem vložila fotografie Stonefields quiltu, který jsem šila celý rok 2019 a dva měsíce roku 2020. Začínala jsem 1.1.2019 s předsevzetím, že quilt musím došít. Rozsah práce byl pro mě zatím nejnáročnější, co jsem kdy ušila. 120 bloků kdy 3/4 bloků jsou pouze aplikace malých rozměrů, 56 hexagonových kytiček našitých jako aplikace, celková velikost quiltu 230 x 230 cm. Veškeré aplikace jsou  šité  ručně. 

Předlohu originál Stonefields quilt vytvořila Australanka Susan Smith.

Aplikace na quiltu jsou zažehlované se škrobem, u velmi malých dílků jsem použila viselin H250

Bordury jsem řešila jinak než autorka návodu. Původní návod je na více než 170 hexagonových kytiček našitých jako aplikace, hustě na borduru. Chtěla jsem si vytvořit i prostor pro prošití, tedy pro svoji invenci. Vymyslela jsem si obloučkovou borduru a kytiček našila méně, abych mezi ně mohla prošít pírka. 

Quilt si můžete naživo prohlédnout na výstavě Prague Patchwork Meeting 2020, v hotelu Step, ve dnech 3. - 5.4.2020, na stánku firmy Nej-šicí-stroje.cz .

Děkuji všem, které jste mě povzbuzovaly na Facebooku a Instagramu. Hnalo mě to k dokončení tohoto velmi náročného a pracného projeku. Děkuji Monika 

Pro přechod do galerie - KLIK na fotografii. 

IMG_7901.JPG