Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Jednoduché tvary aneb "Tmavěmodrá"

Jednoduché tvary aneb "Tmavěmodrá"Jednoduché tvary aneb "Tmavěmodrá"

Tmavěmodrá je můj poslední autorský quilt. Vím, že se správně píše tmavě modrá, ale název je název a já jí tak říkám od začátku a od začátku mám název v hlavě takto. 

Šila jsem podle návodu na quilt na webu Lori Holt, který je stále volně dostupný. Ale potřebujete k  němu více sad jejích plastových  šablon k jejím  návodům. V originále se quilt totiž jmenuje Sew simlpe shapes series ( zjednodušeně Jednoduché tvary) podle toho, že ze sad Lori vybírá jednoduché  tvary dílů a z nich skládá bloky s aplikacemi. ZDE článek s prvním blokem na webu Lori Holt.

Lori Holt na svém blogu má různé společné šití s jejími sadami plastových šablon. Šablony u nás můžete koupit třeba v e-shopu u paní Dáši Bohaté ZDE.

Aplikace jsem dělala technikou, kterou autorka používá. Tedy, u mě netradičně, předem odšité dílky s tenkou výztuhou, přetáčené na lic a teprve pak ručně  našívané na látku. Zvolila jsem jednobarevný podklad v nádherném odstínu temně modré zakoupený u paní Marie Francové ZDE a dílky jsem šila ze spousty odstínů smetanových látek s drobným vzorečkem z layer cake a charm pack zakoupených u paní Dáši ZDE.

Prošívala jsem kolem aplikací a v aplikacích průhlednou nití. Ve volném prostoru pak nitěmi v barvě látky a zvolila jsem klasický vzor věnečku s pírky, protože  celý quilt jsem pojala spíše klasicky... na rozdíl od originálu, který je vesele barevný a spíše moderní.

Když jsem měla quilt prošitý, měla jsem stále pocit, že tomu NĚCO chybí. Vytáhla jsem stroj Sashiko a dodělala kolem aplikací ještě rámeček kontrastní nití v barvě smetanových látek.

Na výplň je použito bavlna/ PES (80:20) rouno od firmy Vilene. Ručně šitý lem. Zadní strana je široká látka, originál na zadní strany quiltů - lehčený, popelínový typ. 

Díky za návštěvu webu. Mějte se co nejlépe a nenechte se udolat špatnými zprávami, Monika 

Pro vstup do galerie, KLIK na fotografii.

IMG_1770.JPG