Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Darovací deky

Darovací dekyŘíkám jim darovací deky...

Občas musím vyrobit deku, která je určená jako dárek pro lidi, u kterých netuším, zda ji budou používat, nebo ne a jak. Vždy jsem přemýšlela, zda se s takovým dárkem trápit a vymýšlet nějaké složité šití. 

Nakonec jsem dospěla, po několika letech zkušeností a pár darovaných quiltech k rozhodnutí, že největší radost udělá "obyčejná deka" z oblíbených barev obdarovaného. 

IMG_2860.JPG

Ideální na darovací deky jsou balíčky Layer Cake s jejich velikostí čtverců 25x25 cm. Koupím vždy LC v barvách, které má obdarovaný rád  a sešiju do topu o velikosti 2 x 1,5 metru. Na tuto velikost je potřeba 8x6 čtverců, takže je nutné pár čtverců přidat, nejlépe v neutrální barvě. Je nutné taky dokoupit 0,5 metru látky v metráži na lem. Když se k 0,5m na lem přidá 50 cm, máte hned i na chybějící čtverce. 

IMG_2853.JPG  IMG_2854.JPG

 

IMG_2855.JPG

Jako výplň používám polyesterové rouno. Nevím, jak zdatný bude obdarovaný v péči o quilt. Jak ho bude používat, atd. 100% PES Jan L z Jilany je na tuto výplň ideálním materiálem. Je lehký a krásně drží objem  a měkkost i když se  víc prošije.

A na zadní stranu dávám 100% bavlněný flanel. Aby deka hřála a byla heboučká. 

 

IMG_2858.JPG   IMG_2857.JPG

 

IMG_2856.JPG

Prošití vždy volím celoplošné, volně od ruky. Na tyto užitkové deky není potřeba žádné složité prošití jako na výstavní quilty. 

Balíčky Layer Cake a metráž na lemy kupuji u Dáši Bohaté na www.patchworkcz.cz 

100% PES rouno Jan L kupuji na webu Jilany a.s. 

Mějte krásné léto, díky za návštěvu webu a já jdu v klidu balit darovací deky pro mé tety,  Monika

IMG_2859.JPG