Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Poděkování a výroba Chevron quiltu

Poděkování a výroba Chevron quiltuBernina, balíček látek, poděkování a výroba nového quiltu

Jak už víte, změnila jsem značku longarmu. Svůj HandiQuilter jsem s klidným srdcem poslala do služby k nadšené začínající quilterce a objednala Berninu u Anky Zimové na Slovensku. Budu se opakovat, ale přístup, servis, informace, veškeré cokoli co vás v souvislosti s takovým nákupem napadne, vše bylo od Anky tak skvělé, že jsem litovala, že jsem se na ni neobrátila už kdysi, při koupi prvního longarmu. Ušetřila bych tolik starostí a trápení s náhradními díly a servisem... Zkrátka Bernina a Anka Zimová je NEJ! 

Jelikož už nějakou zkušenost s prošíváním na longarmu mám, objednávala jsem si doplňky, které v základní  výbavě longu nebyly. Ty přišly až později, protože nebyly k dispozici u výrobce. 

Když mi k doplňkům k longarmu Bernina přišel balíček látek od Anky Zimové, jako dárek, říkala jsem si, že tyhle barvy a látky nejsou moje komfortní zóna. Takhle divoké barvy byste u mě v dílně hledaly marně. Kdo mě zná ví, že jsem spíš na klasiku a zatažené barvy.

IMG_2749.JPG

Chvíli mi tu balíček ležel a snažila jsem se vymyslet, co bych z těch ultra barevných látek asi tak ušila. No a jelikož je Bernina o tolik jiná než HandiQuilter, zároveň mi bylo jasné, že to bude cvičebnice pro trénování.

Vybrala jsem absolutně jednoduchý Chevron Quilt z půlených čtverců a udělala rozpis v programu EQ8, abych měla přehled o spotřebě a mohla si rozvrhnout rozložení barev. Na dokonalé zažehlování jsem používala dřevěné těžítko  Taylors Clapper a na zaříznutí pravítko Bloc Loc.

 

 IMG_2757.JPG       IMG_2758.JPG

 

Při skládání na zemi, abych viděla jak působí barvy, nesměl chybět odborný dohled od proškoleného kvalitáře :D 

IMG_2765.JPG

 

A po sešití topu už stačilo "jen" prošít. Jako výplň jsem zvolila rouno z bavlny s označením SOFT od Vilene, které je odlehčené, takže není tak těžké jako klasická bavlna. Na zadní stranu jsem dala premiové, široké plátno v jemné máslové barvě. 

IMG_2794.JPG       IMG_2796.JPG      IMG_2797.JPG

Vzory jsem si vymýšlela za pochodu... Přiznávám, že jsem asi tento styl prošití už někde viděla. Snažila jsem se to dohledat, abych mohla ozdrojovat aspoň inspiraci, ale nepodařilo se mi původní fotky s inspirací dohledat. Tak se k tomu musím přiznat aspoň takto. 

 Po prošití jsem na longarmu rovnou našila i dvojitý lemovací pásek a tadáááá je prošito a můžu začistit lem v ruce.

IMG_2799.JPG     IMG_2800.JPG

 

A po olemování bylo hotovo. Do švu k lemu jsem přidala téměř neviditelnou cedulku s pokyny k údržbě a s mým jménem a datem dokončení a quilt může jít do služby.  No a já si můžu z látek z balíčku ušít s klidným srdcem ještě jeden quilt, protože látek bylo spousta...

Moc děkuji ještě jednou Ance Zimové za její péči a mé uvedení do rodiny Bernina. 

Vám děkuji za přečtení a prohlédnutí fotek z procesu a pokud chcete vidět víc fotek hotového quiltu, stačí kliknout na foto níže.

Díky, že jste, Monika 

IMG_2801.JPG