Cizí měny

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Zakázkové prošívání - dva topy

Zakázkové prošívání - dva topyZakázkové prošívání - dva topy Aničky P. 

Dva překrásné a na ušití velmi pracné topy Aničky P. tu chvíli na prošití čekaly. Musela jsem si nejprve porovnat v hlavě, jak je prošiju. 

Jako první jsem na trubky longarmu připravila černý top. Původně jsem si vymyslela jiný způsob prošití barevných ploch, ale zradila mě neviditelná nit, která s velkou vrstvou látek v přídavcích odmítla provazovat a fungovat. Tak jsem tedy jeden celý čtverec ušitý z barevných látek párala. Ty neviditelné nitě... No řeknu to takhle, už nikdy více! Ale to je poučení pro mne. Abych nemusela  řešit velký kontrast mezi béžovou nití a černou látkou, vymyslela jsem prošití, které probíhá pouze po barevných plochách. Absolutně skvěle se mi na to hodila pravítková šablona na prošívání koleček od Jany Malaníkové. Pokud byste chtěly vědět jak vypadá a funguje, mrkněte k ní na blog, kde si můžete šablony i objednat. Borduru jsem prošila klasickými pírky na vlnovce a sashing jsem vyplnila "očky" s výplní ze smyček. 

Druhý quilt je překrásný Porcelaine de chiffons ušitý podle návodu Renée Ferré z edice Quiltmania. Anička má neskutečný výběr látek a absolutně perfektní vypracování. Když jsem top vybalila, jen jsem polkla, protože ta práce, kterou Anička odvedla, mě zavazovala k prošití, za které se nebudu muset stydět. A jelikož jsem maximalista a tak trochu blázen na přesnost, bylo mi jasné, že to není práce na tři odpoledne. Musela jsem si hlavně poradit s velikostí kulatých medailonů, protože tak velké kulaté pravítko opravdu nemám. Ale pomohla mi sada na echo quilting od Berniny, která je dostupná i na malé Berniny. Jsou to kulaté nástavce, které vymezí echo prošití ve větší vzdálenosti od patky. Rastry i veškeré prošití ve stínu švů jsem dělala s klasickým malým pravítkem. Velkou většinu tvarů jsem prošívala ve stínu švů, protože jediné, co top potřeboval, bylo zvýraznění medailonů. V modrých bordurách jsou drobná pírka prošívaná jako freeform, tedy bez přípravy a bez pravítek na středovou linii. 

MOC děkuji majitelce za možnost tyto quilty prošít. Velmi si vážím její důvěry, s jakou mi topy svěřila. Děkuju Aničko...

 

Pro přechod do jednotlivých galerií - KLIK na příslušné foto quiltu.

 

                    IMG_3736.jpg     IMG_3791.jpg