Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Sampler pro kamarádku - dokončovací práce - lekce 2.

Sampler pro kamarádku - dokončovací práce - lekce 2.Sampler pro kamarádku - dokončovací práce

Lekce 2. - Výběr vhodného prošívacího vzoru, vzory pro prošití Sampleru pro kamarádku, přenos vzoru na top

V dnešní lekci jsem se pokusila popsat, základní styly a techniky prošití quiltů. Téma by vydalo na samostatnou knihu. I když jsou informace zhuštěné na úplný základ, pokusila jsem se obsáhnout vše, co považuji za důležité. Lekce obsahuje velké množství obrázků a má větší objem dat. Bude se vám pravděpodobně stahovat o chviličku déle.

Dnešní lekce ke stažení ZDE

Součástí lekce jsou vzory, které jsem vybrala k prošití Sampleru pro kamarádku. Jednotlivé vzory budou mít vždy svoje video s  návodem, jak vzor prošívat. Tato videa budou zveřejněna na stránce Quiltíme na Facebooku a zde v sekci Videa a návody. Videa budou vložena postupně. 

Soubory se vzory jsou kvůli velikosti dat zkomprimované do jedné složky, kterou je nutno uložit a rozbalit v počítači. Každý vzor je v několika velikostech. Velikost je vždy uvedena v názvu souboru a je uvedena v palcích (inch). 

Vzory k blokovému prošití ke stažení ZDE - zkomprimovaná složka, nutno uložit a rozbalit! 

Berte prosím tyto lekce jako doporučení a rady, které vycházejí z mé zkušenosti. Samozřejmě jsou to pouze rady, takže pokud máte  své zkušenosti a osvědčené postupy, použijte je. Lekce jsou míněné jako doporučení. 

Příští lekce se už bude věnovat samotnému volnému prošívání pod strojem, základním pomůckám a postupům. Lekce 3. bude zveřejněna za dva týdny, tedy v neděli 14.7.2019. 

Za odborné rady a postřehy a možnost odkazovat na již hotové postupy děkuji Janě Malaníkové Jamale.

Za korekturu textu děkuji Markétě Svobodové Dalmi.